Lendamine on läbi aegade olnud kindlasti üks põnevamaid valdkondi üldse.
Siin mõned aero ja droonifotod koos lennufotolugudega:

Kuressaare – Saaremaa, Aastaid tagasi tegin ühe väga pika lennu ümber Eestimaa ning kui olin jõudnud müstikat täis Saaremaa kohale hakkasid käed sõna otses mõttes värisema. Kui seda vaadet nägin mis siin fotol, siis jäi suu lahti! ei osanud arvata, et selline arhitektuurne rütm ees ootab (kuidas seda kõike omal ajal tehti, mõõdeti arvutati, projekteeriti???). Tänaseks on aerofotol olevat kaitserajatist juba oluliset rekonstrueeritud ning iga kord kui Saaremaal käin ja drooni üles lasen tuleb just see vaade ning lend uuesti meelde,

 

Tallinna vanalinn. Üle kümne aasta olen linna kõrgemalt vaadanud ja ikka veel pole isu täis saanud … Õhtu ja hommikuvalgus pakub alati ettearvamatuid valgusmänge ja pole mina veel jõudnud aru saada millest kõigest see sõltub. Sel õhtul kui linna kohale lendama tulin oli pilvisus just parasjagu hea ning lootused suured – ei pidanud pettuma!

 

Karm lend … see oli päris esimene kord kui istusin lennukisse ning fotoaparaat oli ühes – proovilend! Piloot vist aimas, et pisut kardan ja tal oli õigus, sest tegelikult oli hirm ikka suur küll … piloot võttis järske rakursse ning süda tõmbas seest õõnsaks – mõtlesin, et maanduks juba! Kui jalad maad puutusid, siis küsiti, et millal jälle …. kogusin ennast ning sõnasin, et võtan ühendust, aga jah … esimene kogemus oli üsna “õudne” ning mõtlesin, et lendan parem helikopteriga edasi,

Minu lemmik – esimest korda käisin seal vist pea kakskümmend aastat tagasi ning nüüd ikka aastas mõned korrad. Eestimaa on imeline … rabad ja sood on jalustrabavad, see kõik seal on nii puhas ja puutumatu … väga soovin, et see kestaks ikka veel kaua kaua. Iga kord kui drooni rabas üles saadan palun mõttes vabandust, et tulin rahu rikkuma … sest see vaikus ja rahu on midagi mida ei saa sõnadesse panna (mina ei oska).

Aku tühi, väga kiire, jalustrabav sügis – no mida teha… 5minutit leidsin ning aku pidas vastu. Kas pole kena? rumal küsimus, sest see on imeline lihtsalt. Luigetiik, pügatud puud koos metsiku loodusega, kaunid peerad, silmipimestav ilu!

Sügisilmadega on täpselt sama nagu kevadilmadega, sest kunagi ei tea täpselt kuidas ilmaolud on sel õigel hetkel (tavaliselt sajab, tuul, vihm jne) ja see aerofoto on tehtud just sellel kõige õigemal hetkel. Kui KUMU valmis, siis esiteks üllatas arhitektuur ning katusel olev kiri CLICK HERE,. Kadrioru loss, Presidendi kantselei, Pirita tee ja Lauluväljak pakuvad mõnusat vaatamist ja loomulikult park kus tore jalutamas käija,

Tartu – eelmisel aastal sai seal nii palju käidud, et vist polegi varem selliselt olnud. Sel päeval pildistasin objekte Lõuna Eestis ning üsna väsinuna jõudsin lõpuks Tartu ja muidugi oli loojanguhetk ja loomulikult ajasin drooni jälle välja ning päeva viimane päiksekiir sai kinnipüütud. Vaatamata kõigele algas peale loojangut sõit Tallinna poole … koju jõudes selgus, aga, et ilm soosib ning kuu loojub Tallinna vanalinna taha … mis siis ikka, sõin kõhu täis ning sõitsin Piritale ja pildistamine algas kella nelja paiku uuesti, pildid tehtud, emotsioonid “laes” tuli meelde, et lubasin ennast päeval kirikusse pildistama …. egas muud kui natukeseks magama ja uuesti pildistama kuni järgmise õhtu loojanguvärvideni Tallinnas (lisaks sai samal päeval tehtud ka üks droonifoto Tallinnas mis valiti parimate sekka ühel drooonifotovõistlusel). vot selline loojang,

Sellest pildistamisest valmis palju kaadreid mille üle võin väga rahul olla. Ilm oli erakordne ning pilved linna kohal “petsid” ära linna hämaralülitid ning tuled pandi põlema varem kui päris pime käes, iga pildi tegija teab ja võib vaid plaksutada kui nii juhtub (see oli esimene kord selliselt). Fotol siis värskelt valminud Baltijaamaturg ning Balti jaamas asuvad rongid samuti.

Olid aastad kus lund polnud, aga mul oli lund vaja, väga oli vaja, sest valmis esimene postkaardiseeria ning soovisin ka talvepilte ning jõuluturgu jne jne õnnestus vähemalt natukene ning kas teadsid, et postkaardid olid seal all paistval Tallinna Jõuluturul müügis – nagu pagar ütleb, et värsked saiad poeletil. Olin õnnelik ja uhke!

Mida värki?, seda nägin alles hiljem arvutis pilte üle vaadates ja nagu üks minu vana sõber kunagi ütles: “Mis toimuuuub?!” Õnneks olin teinud pilte ülelennust rohkem ning selgus rõõmus tõsiasi, et pildistati inimest lipu taustal! Kas pole nutikad need fotoinimesed?

AEROFOTO VÕI DROONIFOTO on kindlasti üllatust pakkuv kingitus sõbrale, äripartnerile või reisile kaasavõtmiseks kingituste tarvis!

Meie aerofotod on jõudnud seintele nii Ameerikas, Aafrikas kui Uus Meremaal,